24 Şubat 2024 Cumartesi  |  08:08 
MARKA GELİŞTİRME
LOGO TASARIM
KURUMSAL KİMLİK
WEB TASARIM ve YAZILIM
MARKANIZA ÖZEL FONT
GAZETE ve DERGİ İLAN TASARIMI
MARKA GELİŞTİRME
 

MARKA GELİŞTİRME NEDEN YAPILIR?

Marka geliştirme markanın tanınması ve bilinirliliğinin arttırılması ve pazarda olan payının daha yukarı çıkarılması için yapılan çalışmaların tümüdür.

Marka geliştirme markanın gelişimi ve ilerlemesi için son derece önemlidir. Çünkü gelişimini sağlayamayan markalar dar kalıplarda kalmaya ve bir süre sonra yok olmaya mahkûm olacaktır. Bu sebeple markanın gelişimini sağlamaya yönelik her türlü faaliyetler profesyonel ekiplerce gerçekleştirilmelidir. Günümüzde çok büyük bütçeli marka geliştirme faaliyetlerini yerine internet üzerinden gerçekleştirilen faaliyetler almıştır. Çünkü hem çok daha az maliyetler varken hem de çok daha fazla kişiye ulaşma ve onlara markayı tanıtma imkânı vardır. Ve sosyal medya platformları bu alanda da ön plana çıkmaktadır.
 

NASIL YAPILIR?

Etkili bir marka geliştirme faaliyeti için bir bütün halinde hareket edilmeli ve profesyonel bir planlama gerçekleştirilmelidir. Bu iş için deneyimli ve profesyonel ekipler tercih edilmelidir. Ve bu geliştirme faaliyetleri için ilk başvurulacak nokta sosyal medya olmaktadır. Burada yapılacak ilk işi markanın tanınma oranını ölçmek olacaktır. Çünkü marka geliştirmede uygulanacak stratejiler bu tanınma oranına göre şekillenmektedir. Daha sonra markanın tanınma oranını artırmak için yoğun bir tanırım ve reklam faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Burada yapılacak çeşitli kampanya ve yarışmalarla dikkatler markanın üzerine çekilebilmektedir. Bu dönem oldukça uzun bir dönem olacağı unutulmamalıdır. Ve sabırlı ve kendinden emin adımlarla markanın geliştirilmesi ve marka değerini arttırılması sağlanmalıdır.

MARKA GELİŞTİRME FAYDALARI

Marka geliştirme çalışmaları sonucunda markanın değeri yükselirken başta hedef kitle olmak üzere ülke içerisinde bilinme oranı artarken insanlarda markaya karşı gücen duygusu oluşmaktadır.


MARKA GELİŞTİRME SONUCU

Marka geliştirme çalışmaları sonucunda herkes tarafından bilinen ve piyasada söz sahibi olan güvenilir bir marka imajı sağlanmış olmaktadır.


Başarılı Bir Marka Geliştirme İçin Dikkat Edilmesi Gereken Kısımları

Başarılı bir marka geliştirme için dikkat edilmesi gereken noktalar ise şu şekildedir;

  • Bu sürecin uzun olduğu ve sabır gerektirdiği unutulmamalıdır.
  • Sosyal medya etkili ve etkileyici bir şekilde kullanılmalıdır.
  • Markanın imajına yönelik saldırılarda yasal yollar zaman kaybetmeden denenmelidir.
  • Çeşitli kampanya ve tanıtım faaliyetleri ile markanın bilinirliliği arttırılmalıdır.
  • Tüm planlamalar profesyonel ekiplerde sağlanmalıdır.


    YAKINDA HİZMETİNİZDE...

     

Demirkapı Mah, Velioğlu Cad, No:85, Bağcılar – İstanbul / TÜRKİYE

0535 - 278 01 18

buyuksel@hotmail.com

www.blntyksl.com

 

© 2022 B L N T Y K S L . C O M (Bülent Yüksel). Tüm hakları saklıdır.