24 Şubat 2024 Cumartesi  |  07:55 
LOGO TASARIM
LOGO TASARIM
KURUMSAL KİMLİK
WEB TASARIM ve YAZILIM
MARKANIZA ÖZEL FONT
GAZETE ve DERGİ İLAN TASARIMI
MARKA GELİŞTİRME
 

LOGO TASARIMI NASIL OLMALI?

BASİT OLMALI

Bir logo tasarımı basit formda olmalı. Basit ve özel logo tasarımı firmanın/markanın/ürünün kolay tanınmasını sağlar. Unutulmaz kılar. Abartıya, şatafata kaçmadan “Etkili Olmanın 10 Altın Kuralı”na uyarak ortaya çıkarılan su katılmamış fikirler her zaman fark yaratır.

 

UNUTULMAZ OLMALI

Logo tasarımı basitlik ilkesinin arkasında unutulmazlık yatar. Hedef kitlesi gözetilerek hazırlanmış logo tasarımı; vurucu gücü, basit çizgilerle kendisini anlatmada bulur. Marka ve kimliğin ilk göstergesi olan kurumsal logo, ancak özgün bir tasarımla kurumsal bakış açısını unutulmaz kılabilir. 

 

KALICI OLMALI

Etkili bir logo tasarımı, zamana karşı ne kadar dirençli olduğuyla orantılıdır. Sürdürülebilirliği on yıllarla ölçülmesi gereken logo serüveninde tasarım, ufku belirler. Uçsuz bucaksız sektörde ancak basit, esnek ve kolay algılanabilen logo tasarımları kaybolmadan tutunabilir.

 

ÇOK YÖNLÜ OLMALI

Dört dörtlük bir logo oluşturma aynı zamanda çok yönlü bakış açılara da cevap verebiliyor olmalı. Her türlü mecrada kolayca uygulanabilir, esnek ve efektif çalışmalar kurumsal kimliğe uygun aktarımlarının yapılabilir olması gerekir. Tüm üretim ihtiyaçlarında modern görünümünün yanında güveni de yansıtılabilmelidir.

 

AMACINA UYGUN OLMALI

Hedefini on ikiden vuran bir logo tasarımı, marka mesajını tasarımıyla bütünleştirerek belirlediği hedef kitlesine ve firmanın amacına uygun olmalı. Klişelerden uzak durularak hazırlanmış logo tasarımının aynı zamanda bir hikayesi ve tarihi bilinerek tasarımsal bütünlük sağlanmalıdır.

LOGO TASARIM SÜRECİ

Şirketiniz ya da markanız için hazırlayacağımız logo tasarım sürecini soru işareti kalmayacak şekilde net ve detaylı bir bakış açısıyla yönetiyoruz. 

SEKTÖR ANALİZİ

Sizleri dinleyerek sektörünüzü ve hizmetlerinizi keşfederiz. Sektördeki rakiplerinizin logo ve kurumsal kimlik çalışmalarını inceler, ulaştığımız sonuçları sizlerle paylaşırız. Beklentileriniz ile yapacağımız sektör analizini harmanlayıp çalışmalarımıza başlarız.

MARKA İSMİ

Bir markanın logosu ismini, ismi ise logosunu taşır. İki kanatlı bu sistemde zayıf nokta var ise markanızın yükselmesi neredeyse imkânsızdır. Sektöre adımını atacak ürün ya da hizmetinizin markasını belirlemek için ilk adımı atmak istiyorsanız editörlerimize danışabilir.

LOGO AMBLEMİ FONT SEÇİMİ

Yaptığımız sektör ve rakip analizleri sonucunda, hedef kitleye uygun logotype/amblem tasarımınızı hazırlarız. Alternatif tasarımlarımızla beraber çalışmalarımızı sunarız. Burada önemli olan logonuzun yalın halde sizi anlatabilmesi ve yüklendiğiniz misyonun işinizle olan serüvenini tam olarak barındırabilmesidir. Tüm bu değer yüklemeleriyle sizlerden gelen yorumlar ve geri dönüşler doğrultusunda logoya son şeklini veririz.   

VEKTÖREL ÇİZİM

Tasarladığımız logo için gerekli tüm teknik çalışmaları yaparak vektörel çizimlerini gerçekleştiririz.

Ve son olarak sizlere tüm platformlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz formatlarda üretimlerini yaparak teslim ederiz.

 

LOGO TASARIM PAKETİ: 300$

  • 3 Özgün Tasarım
  • 5 Adet Revizyon Hakkı
  • Full Teslimat (AI, PDF, PNG, JPG, GIF)
  • Logonun Tüm Hakları Sizin Olur
 
     

Demirkapı Mah, Velioğlu Cad, No:85, Bağcılar – İstanbul / TÜRKİYE

0535 - 278 01 18

buyuksel@hotmail.com

www.blntyksl.com

 

© 2022 B L N T Y K S L . C O M (Bülent Yüksel). Tüm hakları saklıdır.